-

Foto Galeri Munzur Vadisi Yılkı Atları

Munzur Vadisi Yılkı Atları

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde, yaz aylarında hayvanlarını otlatmak için Munzur Dağları’nın yüksek kesimlerine çıkan göçerlerin, yük taşımada kullandığı atları doğaya salması yaylalara ayrı bir renk katıyor.

Munzur Vadisi Milli Parkı, Munzur Gözeleri, Mercan Vadisi, Kırkmerdiven Şelaleleri ve Harami Deresi’nin bulunduğu 1500 rakımlı Ovacık ilçesi, bakir doğası, zengin florası, endemik türleri, yaban hayatı ve yemyeşil yaylalarıyla eşsiz güzellikler sunuyor.

İlçedeki Munzur Dağları’nda yer alan 3 bin rakımlı Kepır Yaylası da yaz aylarında yılkı atları ile eşsiz manzaralar oluşturuyor.

Haziran ayında sürüleriyle Kepır Yaylası’na giden göçerlerin, köyden yaylaya geliş gidişte peynir ya da erzak taşımada kullandığı atlar, gruplar halinde yaşamlarıyla yaylaları renklendiriyor.

At Yemi Satın Al

Yeşilin tonlarına sahip yaylada, dere veya göl çevresinde çıkan otlarla karınlarını doyuran atların yaptıkları dört nala koşular doğasever ve fotoğrafçıların ilgisini çekiyor.munzur dağı yılkı atlarımunzur dağı yılkı atlarımunzur dağı yılkı atlarımunzur dağı yılkı atlarımunzur dağı yılkı atlarımunzur dağı yılkı atlarımunzur dağı yılkı atlarımunzur dağı yılkı atları

Yusuf Sarıkaya
Yusuf Sarıkayahttps://www.yusufsarikaya.net
yiğit yiğidin yoldaşı, at yiğidin öz kardaşı

Bunları mı Aramıştınız?Benzer İçerikler
Arama Sonuçlarınıza Göre Oluşturuldu

Munzur Vadisi Yılkı Atları 2