-

hayAT İstanbul'da At Binebileceğiniz 5 Binicilik Kulübü

İstanbul’da At Binebileceğiniz 5 Binicilik Kulübü

İstanbul at binme konusunda çok önemli bir şehirdir ve Türkiye’nin en kaliteli binicilik kulüplerine ev sahipliği yapar. Bu yazıda öne çıkan İstanbul’da 5 binicilik kulübü hakkında bilgiler sunulacaktır.

1- İstanbul Atlı Spor Binicilik Kulübü

Maslak’ta bulunan İstanbul Atlı Spor Binicilik Kulübü 40 dönümlük bir arazi içinde yer almaktadır. 1956 yılından bu yana hizmet veren kulüpte binicilik eğitimi alınabilir ve yarışmalar düzenlenebilir. Bunun yanında, kulübün hedeflerinden biri de binicilik konusunda halkta bilinç uyandırmaktır. Hem eğitim vermek hem de binicilik kültürünün toplumda yerleşmesi için tanıtım çalışmaları da yapan kulübün çok sayıda üyesi mevcuttur.

istanbul'da at binme eğitimi veren 5 binicilik kulübü

2- Sipahi Ocağı Binicilik Kulübü

İstanbul at binme konusunda akla gelen diğer bir tesis Sipahi Ocağı Binicilik Kulübüdür ve kulüp Maslak’ta bulunur ve 20.000 m2 bir araziye sahiptir. Kulüpte yer alan hizmetler; antrenörlük eğitimi, milli ve uluslararası yarışmaların düzenlenmesi, binicilik sınavlarının düzenlenmesi ve binicilikle ilgili seminer gibi organizasyonları düzenlemektir. Bu kulüpte At’çılık ve binicilik konusunda bilimsel ve uygulamalı olarak birçok bilgiye ve eğitime ulaşmak mümkün olup son derece profesyonel çalışanları ve geniş bir arazisi mevcuttur.

İlginizi Çekebilir  At Binmenin Faydaları

3- Gürman Binicilik Kulübü

Gürman Binicilik Kulübü Büyükçekmece’de bulunuyor ve kuruluş tarihi 1993’tür. Önemli sayıda lisanslı binici yetiştiren kulüp, engel atlama gibi çeşitli eğitimleri de düzenliyor. Bu kulüpte binicilik eğitimlerine dâhil olmanın dışında birçok farklı alanda eğitim alarak binicilik konusunda teorik ve uygulamalı bilgilere sahip olmak mümkün hale geliyor.

istanbul at binme eğitimi veren gürman binicilik kulübü

4- Kemer Country Atlı Spor Kulübü

İstanbul at binme denildiğinde akla gelen binicilik kulüplerinden biri olan Kemer Country Atlı Spor Kulübü farklı yaşlardaki kişilere eğitimler düzenliyor ve özellikle yaş olarak gençlere düzenli ve sıkı bir eğitim programı veriliyor. Bu binicilik kulübünde binicilik tecrübesi kazanırken tesisin sunduğu eşsiz olanaklardan da faydalanmak mümkündür. Ailelere de hitap eden kulüpte, çok büyük bir kapalı manej, açık manej, çok sayıda at ahırı bulunurken güvenlik hizmetleri de 7/24 olarak üyelerin hizmetine sunuluyor.

Bu binicilik kulübünde, aynı zamanda önemli toplantı, davet ve kamp gibi etkinlikler de düzenlenebilmektedir. Çok güzel bir salonun da bulunduğu kulübün tesisi, davetler ve organizasyonlar için çok idealdir ve dileyen bu davet ve toplantılarını bu kulüpte gerçekleştirebilmektedir.

İlginizi Çekebilir  İstanbul'un En Güzel 8 At Çiftliği

Çok güzel bir doğanın içerisine kurulu tesisin sadece binicilikle ilgili değil aynı zamanda sahip olduğu olanaklarıyla da birçok kişiyi cezbediyor. Tesislerde, binicilik konusunda profesyonel eğitimlere katılabilir, diğer sporlarla ilgilenebilir, restoranlarda yemek yiyebilir yahut eğlenceli aktivitelere dahil olunabilir. Bu sebeple, kulüp birçok üyeyi bünyesinde barındırıyor ve üyelerin aileleriyle birlikte güvenli ve güzel vakit geçirebilecekleri bir yer halini alıyor. Tesisin ayrıca bir oteli de bulunuyor ve otelde çeşitli sanatsal faaliyetler ile kongre ve toplantı gibi çeşitli etkinler de düzenlenebiliyor.

5- S Uluslararası Binicilik Merkezi

S Uluslararası Binicilik Merkezi hem İstanbul için hem de ülkemiz için çok ünlü bir Binicilik Kulübüdür. Kulüpte son derece kaliteli binicilik eğitimlerinin düzenlenmesine ilave olarak çalışma parkurlarının yer aldığı aktiviteler, at sahipleri için pansiyonların yer aldığı imkânlar, açık ve kapalı manej olanağı bulunuyor.

Tesis Sevil Sabancı tarafından kurulmuş olup, Kemerburgaz’ta hizmet veriyor. 42000 m2’lik bir alana yayılan tesis binicilik yapan kişilere kendilerini bu alanda ilerletmeleri için çeşitli eğitim programları düzenliyor.

Bunun yanında, tesiste verilen hizmetler olarak atlar için eyer odaların yanında, birçok ahır ve padok bulunuyor. Bu hizmetler, binicilikle ilgilenen herkesin istediği her olanağı bulmasına fırsat veriyor ve isteyen üye olarak kaliteli eğitim programlarına dâhil oluyor.

Yusuf Sarıkaya
Yusuf Sarıkayahttps://www.yusufsarikaya.net
yiğit yiğidin yoldaşı, at yiğidin öz kardaşı

En Yeni Yazılar

Çocuklar için: 11 Adımda Evde Oyuncak Tahta At Yapımı

Oyuncak tahta atlar, bir neslin en güzel oyuncağıydı. Oklavayı kendimize at yapar oynardık. Çocuğunuza özel bir hediye vermeye ne dersiniz?...

Online Binicilik Eğitimi

Binicilik Okulu'na ücretsiz abone olarak at ve binicilik eğitimi ile ipuçlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Not: İstediğiniz zaman çıkabilirsiniz.

At Hakları – At Dostlarının Uyması Gereken Ahlâki Kurallar

Atla ilgilenen herkes, onun yaşama sorumluluğunu üstlenmek zorundadır. Her at, doğal gereksinimlerine uygun bir şekilde bakılmak hakkına sahiptir. Her atın fiziksel...

Binicilik Eğitimi #1 Yeni Başlayanlar İçin At Seçimi

Binicilik eğitiminde uygun bir öğretmen atın kullanılması en önemli şartlardan birisidir. Öğretmen atın beden yapısının özelliklerinin binicinin beden özelliklerine...

At ile İlgili Atasözleri

Atasözleri, içinden doğduğu milletin düşünce dünyasını ve hayat tecrübesini yansıtan; milletin kültürünü, değerlerini, kendine özgü duyuşunu, hayata ve olaylara...

Önemli Yazılar

Çocuklar için: 11 Adımda Evde Oyuncak Tahta At Yapımı

Oyuncak tahta atlar, bir neslin en güzel oyuncağıydı. Oklavayı...

At Hakları – At Dostlarının Uyması Gereken Ahlâki Kurallar

Atla ilgilenen herkes, onun yaşama sorumluluğunu üstlenmek zorundadır. Her at,...

En Yeni At Resimleri

Özgürlük : Onaqui Dağlarında Vahşi Mustang Atlar

Çoğu insanın daha çok Amerikan Ford arabalarının sembolü olarak...

[At Fotoğrafları] Isabel Brune’un Gözünden Güzel Atlar

Atların Doğası Hayal edin. Rüya gibi bir doğada atlar.. At...

Bunları mı Aramıştınız?Benzer İçerikler
Arama Sonuçlarınıza Göre Oluşturuldu