Gün içinde atınızla nasıl vakit geçiriyorsunuz?

Çoğunlukla atlarımızla ‘bir şeyler yapıyoruz’ gibi görünüyor. Şöyle bir adım geriden bakınca hep bir koşuşturmaca içerisindeyiz. At biniyor, eğitiyor, tımar ediyor ve besliyoruz. Ama neleri gözden kaçırdığımızı, ihmal ettiğimizin hiç farkında değiliz.

at tımarAtlarınıza padokta bir bakın ve atlarınızın hiç bir şey yapmadığını göreceksiniz. Zamanın çoğunu diğer atlarla birlikte durarak harcıyorlar. Bazen, sinekleri kovmak için kuyruk sallıyor, ya da karşılıklı birbirlerine tımar yapıyorlar.

Atlarla bağ kurmanın en etkili yolu: Hiçbir şey yapmayın!

Peki ya padokta atınızın yanına girip hiçbir şey yapmadan diğer atlarla birlikte siz de durdunuz mu? Gidin ve sadece ne olduğunu görün. Belki önce padoktan götüreceğinizi ya da bir çalışma için geldiğinizi sanıp sizden kaçacaklar, daha sonra öyle olmadığını anladıklarında yavaş yavaş yanınıza gelip sizinle oynayacaklar.

Olur mu böyle şey? Atlarla Hiçbir Şey Yapmama Sanatı 1

Çoğu insan dinlenirken köpeğiyle beraber zaman geçirmekten hoşlanır. Biraz karnını kaşır veya başını okşayınca mutlu oluruz. Neden atlarınızla aynı şeyi yapmıyorsunuz? Atınızla ilgilenmeden sadece biniş yapmak ne kadar doğru?

İlginizi Çekebilir  Atların Yürüyüş Şekilleri - Adeta, Süratli, Dörtnal

Atımızla aramızdaki bağı nasıl arttırırız?

Atlarla da iletişim kurmanın en mükemmel yolu onlarla serbest vakit geçirmekten geçiyor.