-

hayAT At Filmleri - Atlarla İlgili Çekilmiş 11 Başarılı Film

At Filmleri – Atlarla İlgili Çekilmiş 11 Başarılı Film

At filmleri listemizde en sevilen yerli filmler, aksiyon filmleri, at yarışı filmleri ve atlarla ilgili animasyon çizgi filmler ve atlarla ilgili en beğenilen filmleri yer almaktadır. At severler için harika filmler bulmak kolaydır. Sizler için atların eğitimi ve kullanımıyla ilgili, at ve insan arasındaki bağı yansıtan macera dolu bir liste hazırlamaya çalıştık.

Naçizane tavsiyemiz eğer at binmeye başladıysanız, atların ne denli hassas canlılar olduğunu anlamak için, bir an evvel listemizden bir film izlemeniz.

En Güzel At Filmleri

Atlar, insanların hayatına giren ve insanların en çok değer verdiği canlılardır. İnsanlar öldüğünde yanına atıyla beraber gömülmüş, adına destanlar yazılmış ve hatta uğruna kavgalar verilmiştir. Bu filmler ile atlar hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Onların fedakârlıkları nı yakından tanıyabilirsiniz.

Savaş Atı – War Horse – Fragman

İngiltere kırsalı ve Avrupa’da geçen film, I. Dünya Savaşı sırasında Jeremy Irvine’ın canlandırdığı Albert’ın ve onun çok sevdiği atı Joey’in öyküsünü anlatıyor. Evcilleştirip eğittiği atının satılıp, savaşta sipere gönderilmesi iki dostu ayırsa da, yaşadıkları olaylar pek çok hayatı değiştirecek epik bir maceraya dönüşecektir. Arka planda savaşın olduğu bu dostluk öyküsü, aslında serüven dolu uzun bir yol filmi.

Editörün Notu: İlk defa atlarla ilgili filmler izlemek istiyorsanız Savaş atı doğru bir başlangıç olacaktır.

IMDB Puanı: 7.2 

Zafer Yolu – Seabiscuit – Fragman

Film, ruhu yaralı genç bir jokey olan Johnny Red Pollard, her şeyini kaybeden eski milyoner Charle Howard ve şehir yaşamına uyum sağlamaya çalışan, eski dünyası tarihe karışmak üzere olan kovboy Tom Smith’in hikayesini anlatıyor. Bu üç insan, birbirlerini at yarışları sayesinde bulur ve efsane yarış atı sayesinde yeniden umudu keşfederler. Umudun adı Seabiscuit’tir. Bu muhteşem at, onları ve ülkesini eşsiz bir koşuya çıkartmaya hazır beklemektedir. Yönetmen Gary Ross’un perdeye aktardığı bu duygu yüklü film gerçek hikayeden alıntıdır.

Kara Rüzgar – The Black Stallion – Fragman

Atlarla ilgili tüm zamanların en iyi çocuk kitaplarından biri Walter Farley tarafından yazılan The Black Stallion 1979’da, yayınlanmasından beş yıl sonra, beyaz perdeye aktarıldı. Hikaye, okyanusta seyreden bir geminin batması sonucu kurtulan bir Arap atıyla çocuğun adada başlayan arkadaşlıklarını konu alıyor.

IMDB Puanı: 7,4

İlginizi Çekebilir  İstanbul'un En Güzel 8 At Çiftliği

Atlara Fısıldayan Adam – The Horse Whisperer – Fragman

14 yaşındaki kızı Grace’in, çok sevdiği atının sırtındayken kaza geçirmesi üzerine, bir dergi editörü olan annesi Annie, kızının kaderinin atıyla ayrılamaz biçimde bağlantılı olduğunu fark eder ve Atlara Fısıldayan Adamlar olarak bilinen sorunlu atları tedavi etmeleriyle tanınan at uzmanı seyislerden birini bulabilmek amacıyla bir kampanya düzenler.

Sonunda Tom Booker (Robert Redford) adlı bir seyisin Montana’da bu işi yaptığını ve çalışmalarıyla adeta efsaneleştiğini öğrenir. Bunun üzerine kızı Grace ile Pilgrim adlı atını yanına aldığı gibi karavanıyla Montana’ya doğru yola çıkar.

Tom Booker, bu kaza sonucunda darmadağın olan hayatları kurtarmak için çaba gösterirken şefkatli at bakıcısıyla kızın annesi arasında sevgi çiçekleri filizlenmeye başlayacak ve bunun sonucunda hem harika hem de trajik sonuçlara yol açacak bir aşk doğacaktır.

Şampiyon – Secretariat – Fragman

Gerçek bir hikayeden beyaz perdeye aktarılan film Büyük Buhran sırasında Amerika’da efsane olan yarış atı Secretariat’ı ölümsüzleştiriliyor. Secretariat tüm zamanların en başarılı safkan yarış atlarından biri olarak bilinmeye devam ediyor. 2010 yılında vizyona giren Secretariat halen en çok izlenen at filmleri listesinde yer almaktadır.

IMDB Puanı: 7,2

Özgür Ruh – Spirit: Stallion Of The Cimarron

Spirit, ismiyle müsemma, özgür ruhunun peşinden giden vahşi bir attır. Vahşi Batı’ya doğru hür bir yolculuğa çıkmıştır. Burada Rain isimli, güzeller güzeli ve renkli bir kısrak ile karşı karşıya gelir ve ona hemen aşık olur. Kısa süre sonra kendi yetenekleri tüm Vahşi Batı’ya yayılır ve bu coğrafyada çok kısa bir zaman diliminde bir efsane haline gelir. Vahşi Batı sakinlerinin dilinden, Spirit’in kahramanlık hikayeleri dökülmektedir. Spirit en çok izlenen atlarla ilgili çizgi filmler arasında yer almaktadır.

Hidalgo – Fragman

Bir gün oldukça zengin bir Arap şeyhi, bir Amerikalı’yı ve onun müthiş atı Hidelgo’yu yarışa davet eder ve büyük bir iddiaya girişir. Artık dünyanın en korkunç yarışlarından birinde bir Amerikalı ve tek amacı hayatta kalmak olan atı da vardır. Ancak Hidalgo, hafife alınacak bir at değildir.

IMDB Puanı: 6,7

National Velvet – Fragman

Küçük bir kız, sahip olduğu atı, ünlü Grand National yarışına sokmak ister. 12 yaşındaki haliyle izleyeceğimiz Liz Taylor’ın unutulmaz bir oyun sergilediği Yarış Aşkı, Enid Bagnold’un aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Fakat bu film hakkında bir bilgi karmaşası var. Türkçe’ye imdb’de tatlı yalan, başka platformlarda ise yarış aşkı ve yuvarlak büyük yarış gibi farklı isimlerle çevrilmiştir.

IMDB Puanı: 7,4

Buck

Şiddete başvurmamanın gücünün anlatıldığı hikayede, usta at eğitmeni Buck Brannaman atları ehlileştirmek ve onların insani benzerliklerini teşvik etmek için saygı ve güven ilkelerini kullanır.

Hayalperest – Dreamer – Fragman

Ben Crane, bir zamanların harika at terbiyecisidir. Sonya, bir kırık bacak yüzünden geleceği aniden yok olan harika bir attır. Aynı zamanda Benin patronu da olan sahibi tarafından ölü olarak kabul edilen Sonya, Bene işten çıkarılma tazminatı olarak verilir. Tereddütsüz bir inanç ve Benin küçük kızı Calein azmi sayesinde, bu iki hasar görmüş ruh, görünüşte imkansız bir amaç için bir araya geleceklerdir: At Besleyicileri Yarışı koşusunu kazanmak

IMDB Puanı: 6,9

Şampiyon Bold Pilot geliyor.

Bold Pilot Türk yarış hayatının en efsane ismi. Halen Gazi Koşusunda yaptığı rekor kırılabilmiş değil. Bizim İçim Şampiyon: Bold Pilot ismiyle vizyona giren film efsanenin ve Halis Karataş’ın hayatını anlatmaktadır. Biz de Şampiyon için sizlere özel bir sayfa hazırladık. Linkten Bold Pilot’ın hayatına ve rekorlarına ulaşabilirsiniz.

Binicilik Okulu İyi Seyirler Diler.

Yusuf Sarıkaya
Yusuf Sarıkayahttps://www.yusufsarikaya.net
yiğit yiğidin yoldaşı, at yiğidin öz kardaşı

En Yeni Yazılar

Çocuklar için: 11 Adımda Evde Oyuncak Tahta At Yapımı

Oyuncak tahta atlar, bir neslin en güzel oyuncağıydı. Oklavayı kendimize at yapar oynardık. Çocuğunuza özel bir hediye vermeye ne dersiniz?...

Online Binicilik Eğitimi

Binicilik Okulu'na ücretsiz abone olarak at ve binicilik eğitimi ile ipuçlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Not: İstediğiniz zaman çıkabilirsiniz.

At Hakları – At Dostlarının Uyması Gereken Ahlâki Kurallar

Atla ilgilenen herkes, onun yaşama sorumluluğunu üstlenmek zorundadır. Her at, doğal gereksinimlerine uygun bir şekilde bakılmak hakkına sahiptir. Her atın fiziksel...

Binicilik Eğitimi #1 Yeni Başlayanlar İçin At Seçimi

Binicilik eğitiminde uygun bir öğretmen atın kullanılması en önemli şartlardan birisidir. Öğretmen atın beden yapısının özelliklerinin binicinin beden özelliklerine...

At ile İlgili Atasözleri

Atasözleri, içinden doğduğu milletin düşünce dünyasını ve hayat tecrübesini yansıtan; milletin kültürünü, değerlerini, kendine özgü duyuşunu, hayata ve olaylara...

Önemli Yazılar

Çocuklar için: 11 Adımda Evde Oyuncak Tahta At Yapımı

Oyuncak tahta atlar, bir neslin en güzel oyuncağıydı. Oklavayı...

At Hakları – At Dostlarının Uyması Gereken Ahlâki Kurallar

Atla ilgilenen herkes, onun yaşama sorumluluğunu üstlenmek zorundadır. Her at,...

En Yeni At Resimleri

Özgürlük : Onaqui Dağlarında Vahşi Mustang Atlar

Çoğu insanın daha çok Amerikan Ford arabalarının sembolü olarak...

Diana Wahl’ın Muhteşem At Fotoğrafları

Almanya'da binicilik tutkunu bir ailede büyüyen Diana, atlara aşık...

Bunları mı Aramıştınız?Benzer İçerikler
Arama Sonuçlarınıza Göre Oluşturuldu